Spływy kajakowe rzeką Radomką

hr

Kajaki? Spływ Radomką – rejs klejnotem kozienickich lasów

Jesteś na Mazowszu, masz 4-6 godzin lub kilka dni i ochotę na spływ kajakowy? Jeśli pragniesz zaznać bliskości z naturą lub przeżyć wspaniałą przygodę, nie trać czasu – skorzystaj z kojącego bogactwa, jakie oferuje Rzeka Radomka i Kozienicki Park Narodowy. Kilkugodzinny lub kilkudniowy spływ Radomką zapewni Ci pełnię niezapomnianych wrażeń, błogie odprężenie i panoramę najpiękniejszych widoków, jakie na co dzień skrywa przed nami dzika natura.

Rzeka Radomka – dlaczego warto wybrać się na spływ Radomką?

Duża zmienność widoków, czystość wody pierwszej klasy, mała głębokość i łagodny nurt sprawiają, że Rzeka Radomka stale przyciąga zarówno nowych, jak i dobrze ją już znających gości. Kajakarze z całej Polski chętnie powtarzają bajeczne spływy Radomką, a po zakończonej przygodzie spędzają czas przy ognisku z szumem rzeki w tle.

Rzeka Radomka – idealne położenie na spływy kajakowe

Rzeka Radomka jest dopływem Wisły w powiecie kozienickim. Radomka wypływa z lasów konecko-przysuskich, aby zasilić Wisłę na wysokości Ryczywołu. Rzeka Radomka płynie wśród pięknych lasów Puszczy Kozienickiej i Puszczy Stromieckiej. Spływ Radomką pozwala zwiedzić Kozienicki Park Krajobrazowy z ciekawej perspektywy, zapewniając kajakarzom zapierające dech widoki.

Spływy Radomką – pełnia przeżyć dla spragnionych natury

Bajeczna rzeka Radomka stanowi wymarzoną i bezpieczną trasę na niewymagające spływy kajakowe. Walory, jakie oferuje Rzeka Radomka, to nie tylko Kozienicki Park Narodowy z całym swym bogactwem fauny i flory, ale i obfitość krajobrazów łąk, urokliwe mostki, malownicze okolice Jedlińska, tajemnicze porośnięte gęstą roślinnością zakola, piaszczyste skarpy z gniazdami ptaków, leniwe piaszczyste plaże, otwarte przestrzenie pól i tunele z drzew. Kajakarzom towarzyszy tu śpiew pliszek i zimorodków. Spływ Radomką daje też szansę na bliskie spotkania z bocianami i figlującymi wydrami.

Spływy Radomką – dla kogo?

Spływy Radomką są bezpieczne przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. Z uwagi na dużą dostępność i niewielkiego kalibru przeszkody w postaci przewróconych pni drzew lub kamieni rzecznych, Rzeka Radomka to miejsce na spływ kajakowy dla każdego początkującego kajakarza, w tym rodzin z dziećmi.

Spływy Radomką – polecane trasy na spływ Radomką

Trasy, które pozwalają odkryć spływy Radomką na kajakach, to:

Brzóza – Ryczywół 16 km (około 4-6h) Najpopularniejsza trasa

Brzóza – Chodków 13km (około 3-4h)

Goryń – Brzóza 13 km (około 4-5h)*

Bartodzieje – Brzóza 20 km (około 5-6h)*

Jedlińsk – Brzóza 28 km (około 8-9h)*

Jedlińsk – Ryczywół 42 km (około 2 dni)*

* Trasy z utrudnieniami( elektrownie, progi wodne)

Daj się ukoić naturze – przeżyj niezapomniany spływ Radomką

Nie czekaj do końca lata – właśnie teraz, gdy cała przyroda kipi pełnią życia, Rzeka Radomka jest najbardziej gościnna i najpiękniejsza. Przeżyj wspaniałą przygodę i nasyć się ciszą i skarbami natury.

Zadzwoń, by dowiedzieć się więcej: 601 778 207 lub 697 797 878 albo napisz do nas maila na adres: info@kajaktecza.pl, a z chęcią odpowiemy na Twoje pytania.